از سوپرمارکت‌ها راحت و بی‌دردسر خرید کنید

بخش زیادی از خریدهای ماهیانه هرکدام از ما را خریدهای سوپرمارکتی تشکیل می دهد. مصرفی‌ترین کالاهایی که در طول روز نیازمندیم را از سوپرمارکت‌ها تهیه می‌کنیم. با بالا رفتن تنوع اقلام مصرفی در سوپرمارکت‌ها نیازمان به آن‌ها هم بیشتر شده است. مثلا حالا خیلی از سوپرمارکت‌ها میوه و مواد پروتئینی و اقلام آرایشی بهداشتی هم می‌فروشند و ما را از تعامل با میوه‌فروشی‌ها، قصابی‌ها ، و گاهی داروخانه‌ها هم بی‌نیاز می‌کنند. اما چطور خرید راحت‌تری از سوپرمارکت داشته باشیم؟

لیست خرید تهیه کنید

رفتن بی‌هدف به سوپرمارکت‌ها می‌تواند دو مشکل داشته باشد: اول، چیزهایی را می‌خریم که لازم نداریم و دوم، چیزهایی را که لازم داریم، فراموش می‌کنیم بخریم. تهیه لیست، پیش از خرید، یکی از راه‌حل‌هایی است که باعث می‌شود خریدمان از سوپرمارکت‌ها راحت‌تر و بی‌دردسرتر باشد. با این کار حضور ذهن بهتری موقع خرید پیدا خواهیم کرد و وقت کمتری را هم صرف خرید از سوپرمارکت می‌کنیم.

خرید هفتگی و ماهانه داشته باشید

شما تقریبا هر روز به اقلامی نیاز دارید که روز گذشته آن‌ها را نمی‌خواسته‌اید. تصمیم دارید غذایی درست کنید و مواد مصرفی‌اش را ندارید. باید به خاطر یک غذا به سوپرمارکت بروید و مواد لازم‌تان را تهیه کنید. به جای این کار، می‌توانید خرید هفتگی و ماهانه جامع‌تری داشته باشید.

یک چک ‌لیست از وسایلی که همیشه باید در خانه داشته باشید تهیه کنید، روز اول هفته یا روز اول ماه، آن را با وسایلی که در خانه دارید مطابقت دهید و هر چیزی را که کم دارید همان وقت خریداری کنید. همیشه چند قدم جلوتر از همین امروز را ببینید.

البته ممکن است باز مواردی اتفاق بیفتد که در پیش‌بینی شما گنجانده نشده بوده، اما این خرید هفتگی یا ماهانه، به‌هرحال کمک بزرگی به مراجعه کمتر شما به سوپرمارکت خواهد بود.

گاهی به فروشگاه‌های بزرگ‌تر سر بزنید

گفتیم لیست تهیه کنید تا اقلام اضافه خریداری نکنید. اما اتفاقا خوب است گاه و بیگاه به سوپرمارکت‌های بزرگ بروید و اقلام موجود در آن را نگاهی بیندازید. شاید کالایی ببینید که تا به حال مصرف نداشته‌اید اما حس می‌کنید ممکن است بعدا در سبد خریدتان قرار بگیرد. شاید برندی محصول جدیدی تولید کرده باشد و این محصول با نیازهای شما مطابقت داشته باشد. برای بهتر شدن کیفیت خریدتان، هرازگاهی بی‌هدف به فروشگاه‌های بزرگ سر بزنید.

آنلاین خرید کنید

یکی از راه‌حل‌هایی که می‌توانید برای جلوگیری از اتلاف وقت داشته باشید، خرید آنلاین از سوپرمارکت‌هاست. لازم نیست در ترافیک بمانید و لازم نیست سنگینی خریدی را که از سوپرمارکت انجام داده‌اید تحمل کنید. می‌توانید با گوشی موبایل خود از سوپرمارکت آنلاین خرید کنید، هزینه را آنلاین پرداخت کنید و آن را جلو در منزل تحویل بگیرید.

اسنپ‌فود این امکان را در اختیار شما می‌گذارد که از سوپرمارکت‌های نزدیک منزل‌تان خرید اینترنتی انجام دهید. این فرصت را از دست ندهید.