طرز تهیه دونات خانگی، بدون فر و با فر

یکی از خوشمزه ترین و زیباترین خوراکی هایی که می توان در منزل تهیه کرد، دونات است. دونات با ظاهر جذابی که دارد، یک میان وعده بسیار خوشمزه مخصوصاً برای کودکان است. بدون شک شما نیز دونات های خوشمزه ای را دیده اید که با ترافل های رنگی تزئین شده اند و به شما چشمک می زنند. طرز تهیه دونات معمولاً به دو روش صورت می گیرد. روش اول با روغن و سرخ کردن دونات داخل آن است. روش دوم که روغن بسیار کمی لازم دارد، درون فر انجام می شود. در این مطلب قصد داریم طرز تهیه دونات خانگی را با شما در میان بگذاریم. ادامه مطلب را با اسنپ فود همراه باشید.

دونات چیست و از کجا آمد؟

قبل از رفتن سراغ طرز تهیه دونات در منزل، بهتر است ابتدا بدانیم که دونات چیست و از کجا آمد. پیشینه دونات به اواخر دهه ۷۰ میلادی بازمی گردد. نام اولیه این خوراکی که توسط هلندی ها پخته می شد، «اولی کوک» به معنای کیک روغنی بود. آن‌ها هنگامی که در نیویورک ساکن شدند، طرز تهیه دونات را با خودشان به آنجا بردند. از آنجایی که آمریکا را امروزه می توان مهد شکوفایی دونات نامید، به همین دلیل در این خصوص صحبت خواهیم کرد.

دونات چیست و از کجا آمد؟

دونات در ابتدا حلقه ای نبود و سوراخ وسط آن توسط آمریکایی ها شکل گرفت. فردی به نام هانسون گرگوری اهل آمریکا در یک سفر هنگامی که در حال خوردن دونات های خود بود، متوجه شد که مرکز این شیرینی به خوبی کناره های آن پخته نشده است. به همین دلیل تصمیم گرفت که برای پخت یکنواخت، مرکز آن را سوراخ کند. محبوبیت دونات در ایالات متحده آمریکا به حدی زیاد شد که در سال ۱۹۳۸ میلادی این کشور اولین جمعه ماه ژوئن را به عنوان روز ملی دونات نام‌گذاری کرد.

دونات به مرور تکامل پیدا کرد و روی آن توسط ترفل (اسپرینکل) تزئین شد. این شیرینی یکی از محبوب ترین انواع خوراکی در جهان است و کودکان نیز میانه بسیار خوبی با آن دارند. در ادامه طرز تهیه دونات به دو روش با فر و بدون فر را برای شما توضیح خواهیم داد.

طرز تهیه مخمر برای تهیه خمیر دونات

برای تهیه خمیر دونات ابتدا باید مخمر آن را تولید کنید. برای این کار یک پیمانه شیر را تا دمای ۱۲۰ درجه حرارت دهید و بگذارید تا ۱۱۰ درجه خنک شود. برای این کار از یک دماسنج آشپزخانه استفاده کنید.

طرز تهیه مخمر برای تهیه خمیر دونات

یک قاشق چای خوری شکر را به آن اضافه کرده و مخلوط کنید. سپس دو و یک چهارم قاشق چای خوری مخمر خشک به آن اضافه کرده و دوباره مخلوط کنید. مخمر را کنار گذاشته و ترکیب خمیر را تهیه کنید. مخمر حدود ۱۰ دقیقه بعد آماده می شود. البته بستگی به نوع مخمر شما و دستورات درج شده روی بسته دارد اما معمولاً ۱۰ دقیقه برای آن کافی است.

طرز تهیه خمیر دونات

۳۵۰ گرم آرد شیرینی پزی را در یک ظرف بریزید. سپس ۷۵ گرم شکر سفید را با آن ترکیب کنید. در نهایت نیز یک قاشق چای خوری نمک را به آن اضافه کنید. مواد خشک را توسط یک مخلوط کن دستی یا یک قاشق به خوبی ترکیب کنید.

اکنون که مواد خشک با همدیگر ترکیب شدند، نوبت به مواد تر خمیر می رسد. ۳ عدد زرده تخم مرغ بزرگ را داخل آرد بریزید. سپس مخمر را که حدود ۱۰ دقیقه استراحت کرده و کاملاً پف کرده است را داخل ترکیب بریزید. مواد داخل ظرف را به خوبی مخلوط کنید تا ظاهری کرکی مانند پیدا کند. ترکیب کردن را می توانید با یک قاشق چوبی بزرگ یا با دست انجام دهید.

طرز تهیه خمیر دونات

سپس روی کانتر یا هر سطح دیگری که خمیر را روی آن درست می کنید، مقداری آرد ریخته و خمیر را روی آن بریزید. خمیر را آن‌قدر ورز دهید که ظاهری کاملاً صاف و یکنواخت پیدا کند. این مرحله ممکن است ۱۰ الی ۱۵ دقیقه طول بکشد. یک ظرف شیشه ای را با اندکی روغن چرب کنید. اطراف خمیر را نیز اندکی روغنی کرده، آن را به شکل توپی درآورده و داخل ظرف شیشه ای بگذارید. روی آن را با یک کیسه پلاستیکی به خوبی پوشش دهید تا خمیر آماده شود.

خمیر باید به خوبی پوشش داده شود و حدود ۱ ساعت در دمای محیط قرار داده شود. خمیر باید به خوبی پف کند و اندازه آن حدوداً دو برابر خواهد شد.

تهیه مخلوط برای پر کردن دونات

این مرحله کاملاً دلخواه است. برخی دونات ها ساده هستند و نیازی به پر کردن ندارند. در این مطلب قصد داریم دونات های شکم پر را برای شما مهیا کنیم. دونات شکم پر طعم جذاب و بسیار بهتری نسبت به دونات معمولی دارد.

۳ عدد زرده تخم مرغ بزرگ را داخل ظرفی بریزید. یک عدد تخم مرغ کامل شامل سفیده و زرده را نیز داخل ظرف بریزید. ۸۵ گرم شکر را اضافه کرده و حدود ۳۰ گرم نشاسته ذرت را نیز به آن اضافه کنید. آن‌ها را با یک مخلوط کن دستی به خوبی ترکیب کنید تا یک ترکیب یکنواخت و نرم به دست آید.

تهیه مخلوط برای پر کردن دونات

اندکی خمیر وانیل (یا پودر وانیل) را به ترکیب اضافه کرده و دوباره مخلوط کنید. سپس ۲ پیمانه شیر به جوش آمده را به آرامی به ترکیب اضافه کنید. دقت کنید که این مرحله را به آرامی انجام دهید تا تخم مرغ ها نبندند. هم‌زمان با اضافه کردن شیر، با مخلوط کن دستی ترکیب را به آرامی هم بزنید.

شعله گاز را روی حرارت متوسط گذاشته و تمام مخلوط را داخل شیرجوش روی آن بگذارید. ترکیب را به صورت مدام هم بزنید. این کار را ادامه دهید تا یک ترکیب غلیظ و یکنواخت به دست آورید. این مرحله حدود ۵ تا ۷ دقیقه طول خواهد کشید.

سپس ترکیب را داخل یک ظرف شیشه گرد بریزید. به شکلی که بالای ظرف به اندازه یک بند انگشت فضای خالی داشته باشد. روی ترکیب را با کیسه پلاستیکی بپوشانید به شکلی که پلاستیک روی ترکیب به خوبی بنشیند. اطراف و روی پلاستیک را به خوبی با مخلوط تماس دهید. این ترکیب باید حداقل ۲ ساعت داخل یخچال گذاشته شود. اکنون فرصتی است که سراغ خمیر دونات برویم که حدود ۱ ساعت استراحت کرده است.

تهیه حلقه های دونات

روی کانتر مقداری آرد بریزید. خمیر استراحت کرده را روی آن گذاشته و توسط وردنه به آرامی غلت دهید تا سطح آن صاف شود. این کار را ادامه دهید تا خمیر حدود ۱٫۵ سانتی متر ضخامت پیدا کند.

تهیه حلقه های دونات

اکنون نوبت برش دادن خمیر می رسد. از هر وسیله ای که خودتان دوست دارید برای برش دونات ها استفاده کنید. می توانید از دو لیوان شیشه ای یا فلزی بزرگ و کوچک استفاده کنید. از لیوان بزرگ برای برش دونات و از لیوان کوچک برای ایجاد سوراخ در مرکز دونات استفاده کنید.

دقت کنید که بقیه خمیر که در اطراف حلقه ها باقی می ماند را نیز دوباره با وردنه فرم داده و چند دونات دیگر با آن درست کنید. مقداری آرد را داخل یک سینی ریخته و دونات ها را داخل آن بگذارید. روی آن‌ها را با یک پارچه تمیز بپوشانید و بگذارید حدود ۴۵ دقیقه در دمای اتاق استراحت کنند.

تهیه روکش شکلاتی برای دونات

این مرحله نیز اختیاری است. برای اینکه دونات های شما زیباتر و خوشمزه تر شوند، می توانید یک روکش شکلاتی نیز برای آن تهیه کنید. اگر علاقه ای به روکش شکلاتی ندارید، می توانید دونات ها را هنگامی که هنوز داغ هستند با شکر آغشته کنید. شکر نیز به تنهایی می تواند دونات های شما را بسیار خوشمزه کند.

تهیه روکش شکلاتی برای دونات

حدود ۱۱۰ گرم شکلات خرد شده را یک چهارم پیمانه شیر داغ مخلوط کرده و آن‌ها را به خوبی ترکیب کنید. سپس اندکی پودر اسپرسو به آن اضافه کنید. ۲ قاشق چای خوری نشاسته ذرت را نیز به ترکیب اضافه کنید و با مخلوط کن دستی به خوبی ترکیب کنید تا مخلوط یکنواختی به وجود آید.

تا اینجا طرز تهیه دونات در فر و طرز تهیه دونات بدون فر یکسان بود. در ادامه توضیح خواهیم داد که دونات به هرکدام از این دو روش چگونه پخته می شود.

طرز تهیه دونات بدون فر

بدون شک پخت انواع کیک و شیرینی در فر بسیار ساده است اما برخی افراد در منزل خود فر ندارند. همچنین ممکن است طرز تهیه دونات در روغن را بیش از فر دوست داشته باشند. پخت دونات داخل روغن بدون شک روغن بسیار زیادی لازم دارد و به لحاظ سلامتی نیز معایب خود را دارد. بخصوص که دونات به عنوان میان وعده مصرف می شود و ممکن است باعث چاقی افراد شود. با این وجود، طرز تهیه دونات بدون فر را نیز برای شما توضیح خواهیم داد.

درون یک ظرف مقدار زیادی روغن بریزید. دونات های شما باید به خوبی داخل روغن شناور شوند. پس از اینکه خمیر دونات حدود ۴۵ دقیقه استراحت کرد، آن‌ها را یکی یکی یا دوتا دوتا به آرامی درون روغن بیندازید. حدود ۴۵ ثانیه تا ۱ دقیقه کافی است تا یک طرف دونات ها طلایی شده و آماده چرخش شود. آن‌ها را برگردانده و ۴۵ ثانیه تا ۱ دقیقه دیگر سرخ کنید تا طرف دیگر آن نیز طلایی شود.

طرز تهیه دونات بدون فر

دونات ها را از روغن خارج کرده و روی یک قفسه فلزی بگذارید تا روغن آن‌ها چکه کرده و جدا شود. اکنون نوبت شکری کردن دونات ها است. اگر قصد اضافه کردن روکش شکلاتی را به آن‌ها دارید، فقط نصف دونات ها را در حالی که هنوز گرم هستند به طور کامل در شکر غلت دهید. در غیر این صورت تمام دونات ها را در شکر بغلتانید. نصف دیگر را نیز برای روکش شکلاتی بگذارید. تعداد دونات هایی که آن‌ها را با روکش شکلاتی پوشش می دهید به سلیقه شما بستگی دارد.

در این میان اگر به پنکیک هم علاقه مندید پیشنهاد می کنیم حتما طرز تهیه پنکیک را هم یاد بگیرید تا خودتان به راحتی پنکیک های جذابی برای صبحانه تهیه کنید.

طرز تهیه دونات در فر

همان طور که گفته شد، طرز تهیه دونات در فر روغن اندکی نیاز دارد. تنها روغنی که در این روش استفاده می شود، برای تهیه خمیر و چرب کردن سطوح است. همچنین در نهایت باید دونات ها را کمی با کره چرب کرد. در غیر این صورت بسیار خشک شده و طعم آن‌ها شبیه دونات نخواهد بود.

طرز تهیه دونات در فر

فر را روی ۳۷۵ درجه فارنهایت (۱۹۰ درجه سلسیوس) بگذارید تا داغ شود. سپس خمیر دونات که ۴۵ دقیقه استراحت کرده است را در طبقه وسط فر بگذارید. زمانی که روی دونات ها طلایی شد، آن‌ها را از فر بیرون بیاورید. اطراف دونات ها را هنگامی که هنوز گرم است توسط برس با کره ذوب شده چرب کنید.

اگر می خواهید از روکش شکلاتی استفاده کنید، نیازی به شکر نیست. در غیر این صورت پس از چرب کردن دونات ها با کره، آن‌ها را به طور کامل در شکر بغلتانید. ممکن است بخواهید نصف دونات ها را در شکر بغلتانید و نصف دیگر را روکش شکلاتی بزنید. به شما بستگی دارد.

پر کردن شکم دونات

همان طور که گفته شد، این مرحله دلخواه است. می توانید به جای مخلوط پیشنهادی از مربا برای پر کردن دونات ها استفاده کنید. همچنین اگر دوست دارید که دونات های شما کاملاً شکم پر و پرمایه باشند، می توانید وسط دونات ها را خالی نکرده و به عبارتی دونات های حلقه ای درست نکنید. کافی است هنگامی برش دادن خمیر دونات، این مسئله را در نظر داشته باشید.

پر کردن شکم دونات

یک قیف با سر باریک را از مخلوط شیر و پودر ذرت یا مربا پر کنید. اگر از مربا استفاده می کنید، دانه های مربا باید کوچک باشند که در قیف گیر نکنند. اگر دونات های شما سالم (بدون حلقه) هستند، به سادگی هر دونات را تا مرکز آن توسط یک چاقو سوراخ کنید. سپس قیف را درون سوراخ برده و با مخلوط پر کنید.

اگر دونات های شما حلقه ای هستند، می توانید اطراف دونات را سوراخ های کوچکی درست کنید. درون هر سوراخ اندکی از مخلوط را با قیف بریزید. موقع پر کردن، خمیر دونات پف می کند. دقت کنید که بیش از حد از مخلوط یا مربا نریزید؛ وگرنه ممکن است دونات ها از هم پاره شود.

دونات با روکش شکلاتی دوست دارید؟

اکنون که شکم دونات ها را پر کردید، نوبت روکش شکلاتی است. دونات هایی که درون شکر غلت داده اید، نیازی به روکش ندارد. بقیه دونات ها را جدا کرده و به آرامی یک طرف هرکدام را درون مخلوط شکلاتی فرو ببرید.

دونات با روکش شکلاتی دوست دارید؟

دونات های شما آماده است. می توانید روی دونات های با روکش شکلاتی مقداری ترافل (اسپرینکل) نیز بپاشید تا ظاهری رنگی و جذاب تر بخصوص برای کودکان پیدا کند. راستی اگر به دسرها و تنقلات شکلاتی علاقه زیادی دارید دعوت می کنیم از طرز تهیه کیک خیس شکلاتی هم دیدن کنید.

دونات را می توان با روش های متفاوتی پخت. برای همین خوشحال می شویم اگر شما به روش متفاوتی دونات های خود را تهیه می کنید، آن را با ما و دیگر دوستان خود در اسنپ فود در میان بگذارید. همچنین اگر این دونات ها را درست کردید، تجربه پخت خود را در بخش نظرات عنوان کنید. دستور پخت بعدی ما در مورد چه خوراکی یا غذایی باشد؟ شما آن را تعیین کنید.