رستوران های بازار تهران؛ لذیذترین ته‌چین‌ها و کباب‌های تهران را امتحان کنید!

رستوران های بازار تهران همیشه زبانزد بوده است؛ هم از نظر کیفیت و هم کمیت غذا. اگر گذارتان به یکی از رستوران های بازار تهران بیفتد، احتمالاً مشتری پروپاقرص آن می‌شوید و به‌هر بهانه‌ای مسیرتان را سمت بازار می‌گردانید تا دلی از عزا دربیاورید. برای چشیدن طعم غذای این رستوران‌ها حتماً باید حضوری به آن‌ها سر بزنید، اما با اسنپ‌فود می‌توانید شعب دیگر برخی از این رستوران‌ها غذای خود را به‌صورت آنلاین سفارش دهید. در اینجا بهترین رستوران های بازار تهران را برایتان معرفی کرده‌ایم.

رستوران های خاص تهران

رستوران های بازار تهران از رستوران های خاص این شهر محسوب می‌شوند. این رستوران‌ها، فارغ از کیفیت غذایشان، جذابیت‌های بسیاری می‌توانند داشته باشند؛ درواقع این مکان‌ها دیگر صرفاً رستوران نیستند و امروزه از مکان‌های تاریخی مهم تهران هستند که رفت‌وآمدهای بسیاری را به خود دیده‌اند. رستوران های بازار تهران همیشه شلوغ هستند، مخصوصاً روزهای غیرتعطیل، اما در عین شلوغی، نه معطلی زیادی دارند و نه از کیفیت‌شان کم می‌شود.

رستوران های بازار تهران این روزها فقط پاتوق اهل بازار نیستند و بسیاری از افراد از نقاط مختلف برای خوردن غذا و تماشای این رستوران‌ها به آن‌ها سر می‌زنند. برای اهمیت تاریخی این رستوران‌ها کافی است بدانید چلوکباب، غذای محبوب بسیاری از ما، در یکی از همین رستوران‌ها پا گرفت. اگر تابه‌حال در این رستوران های خاص تهران غذا نخورده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم دست‌به‌کار شوید.

رستوران شرف‌الاسلامی

رستوران شرف‌الاسلامی

رستوران شرف الاسلامی

اینکه از میان رستوران های بازار تهران کدام بهترین است همیشه محل اختلاف بوده است، بااین‌همه رستوران شرف‌ الاسلامی جزو بهترین رستوران های بازار تهران است. کیفیت غذای شرف الاسلام بسیار خوب است و البته بر حجم غذای آن هم نمی‌توان چشم‌پوشی کرد.

شرف الاسلام جزو رستوران‌هایی است که در دل بازار تهران و جنب مسجد امام (مسجد شاه) قرار دارد و طبیعی است که محیطی قدیمی را منتظر باشید؛ البته به‌جز قدیمی و تاریخی‌بودن، رستورانی شلوغ و کوچک در انتظار شماست و اگر با صفی طولانی مواجه شدید، نه متعجب شوید و نه نگران؛ به‌سرعت به ابتدای صف خواهید رسید.

پیشنهاد ما این است که اگر گذرتان به رستوران شرف الاسلامی افتاد، حتماً ته‌چین، باقالی‌پلو با ماهیچه و شیشلیک آن را امتحان کنید؛ فقط حواس‌تان به حجم غذا باشد؛ با خیال راحت می‌توانید برای دو نفر فقط یک غذا سفارش دهید.

آدرس رستوران شرف الاسلامی از این قرار است: بازار تهران، به سمت مسجد امام، داخل حیاط مسجد، راه سمت راست (سرای اردیبهشت).

بد نیست به نظرهای دیگران درباره‌ی این رستوران هم نگاهی بیندازید:

نظر کاربران Foursquare.com درباره‌ی رستوران شرف الاسلامی

ته‌چین مرغ - رستوران مسلم

ته‌چین مرغ – رستوران مسلم

رستوران مسلم

مسلم هم یکی از معروف‌ترین رستوران های بازار تهران است. شاید شما هم وصف ته‌چین‌های رستوران مسلم را شنیده باشید و البته کباب‌های آن. اگر گذرتان به سمت بازار افتاد و خواستید به رستوران مسلم سری بزنید و غذایی نوش جان کنید، شگفت‌زده نشوید اگر با صفی طولانی مواجه شدید و نگران هم نباشید؛ همانند تمامی رستوران های بازار تهران، در مسلم هم توی صف ایستادن شما چندان طول نخواهد کشید.

آدرس رستوران مسلم از این قرار است: بازار تهران، خیابان ۱۵ خرداد، نبش سبزه‌میدان، کوچه‌ی حاج رحیم خان، پلاک ۴.

می‌توانید با کلیک‌کردن روی لینک زیر نظرهای دیگران را هم درباره‌ی رستوران مسلم بخوانید:

نظر کاربران Foursquare.com درباره‌ی رستوران مسلم

رستوران شمشیری

رستوران شمشیری

رستوران شمشیری بازار

رستوران شمشیری بازار قدیمی‌ترین رستوران های بازار تهران نیست؛ این رستوران در سال ۱۳۲۰ تأسیس شده و قبل از آن قهوه‌خانه بوده است. بااین‌همه نمی‌توان بر تاریخی که درودیوار آن دیده است چشم پوشید؛ رستوران شمشیری یکی از پاتوق‌های اعضای جبهه‌ی ملی بوده است و بنیان‌گذار آن محمدحسن شمشیری بر برنامه‌های دولت ملی مصدق تأثیری بسزا گذاشته است؛ او در هنگام انتشار اوراق قرضه ازسوی دولت مصدق، به‌رغم مخالف حزب توده، بسیاری از این اوراق را خرید و به‌همین دلیل، او را «قهرمان قرضه‌ی ملی» لقب داده‌اند. همچنین او پل ارتباطی میان اهل بازار و مردم عادی از طرفی و نخست‌وزیر از طرف دیگر بوده است. رستوران شمشیری در میتینگ‌های مصدق غذای هواداران او را تأمین می‌کرده است.

اینکه چه‌کسی برای بار اول به معجزه‌ی ترکیب کباب و برنج و کره پی برده محل اختلاف است و این افتخار را برای بسیاری آورده‌اند؛ ازقضا محمدحسن شمشیری هم یکی از کسانی است که او را به‌دلیل شناساندن این غذا می‌شناسند.

باقالی‌پلو با ماهیچه - رستوران شمشیری

باقالی‌پلو با ماهیچه – رستوران شمشیری

رستوران شمشیری هنوز هم یکی از بهترین رستوران های بازار تهران است و با همه‌ی این اوصاف یکی از جاهایی است که باید به آن سر بزنید. پیشنهاد ما این است که از منوی این رستوران کباب برگ، کباب کوبیده، باقالی‌پلو با ماهیچه و البته دوغ محلی آن را امتحان کنید.

آدرس رستوران شمشیری بازار از این قرار است: بازار تهران، سبزه‌میدان، ضلع جنوب‌شرقی، پلاک ۸۲۴.

می‌توانید با رفتن به این لینک نظرهای دیگران درباره‌ی این رستوران را بخوانید:

نظر کاربران Foursquare.com درباره‌ی رستوران شمشیری

رستوران قدح

چلوکباب رستوران قدح

چلوکباب رستوران قدح

اگر بخواهید از روی ظاهر رستوران قضاوت کنید، به‌محض سرزدن به رستوران تعجب خواهید کرد که چرا رستوران قدح در میان بهترین رستوران های بازار تهران قرار داده شده است، آن‌هم وقتی که حتی تابلوی خاصی ندارد. تعجب نکنید؛ رستوران قدح آن‌قدر معروف و به‌قولی، شناس است که صاحب آن ترجیح دهد تابلویی نصب نکند.

قدح شاید به‌اندازه‌ی سه رستوران قبلی معروف نباشد، اما در کیفیت از آن‌ها دست‌کم ندارد و شما با خیال راحت می‌توانید از غذا و فضای آن لذت ببرید. ناگفته هم پیداست که مانند دیگر رستوران های بازار تهران این رستوران هم در طول هفته شلوغ است.

منوی زنده رستوران قدح

منوی زنده رستوران قدح

یکی از جذابیت‌های رستوران قدح «منوی زنده»ي آن است؛ شما با مشاهده‌ی کباب‌های نپخته که در یک سینی چیده شده‌اند انتخاب می‌کنید که کدام را نوش جان کنید. اگر تابستان به رستوران قدح بروید، به‌رسم رستوران‌های تبریز با میوه‌ای خنک و احتمالاً خربزه به شما خوشامد می‌گویند.

در رستوران قدح از انتخاب هر یک از کباب‌ها پشیمان نخواهید شد، مخصوصاً از انتخاب «کباب کاردی» یا همان «ساتوری». ته‌چین زعفرانی آن هم در کنار دوغ محلی بسیار جذاب است.

برای رفتن به رستوران قدح کار چندان دشواری نخواهید داشت، مخصوصاً اگر متروسوار باشید؛ کافی است از متروی خیام پیاده شوید و دوسه دقیقه پیاده‌روی کنید. آدرس دقیق رستوران قدح از این قرار است: خیابان خیام، پایین‌تر از ایستگاه متروی خیام، روبه‌روی امامزاده سید ناصرالدین، کوچه‌ی کربلایی، پلاک ۷۶.

بد نیست به نظر دیگران درباره‌ی رستوران قدح هم نگاهی بیندازید:

نظر کاربران Foursquare.com درباره‌ی رستوران قدح

رستوران نایب - شعبه بازار

رستوران نایب – شعبه بازار

رستوران نایب بازار

رستوران نایب احتمالاً قدیمی‌ترین چلوکبابی باشد. مدیریت رستوران‌های نایب پنج نسل را به خود دیده‌ است و نزدیک یک قرن و نیم سابقه دارد. این رستوران تأسیس سال ۱۲۵۴ است. رستوران نایب شعبه‌های فراوانی در شهر تهران و دیگر شهرها دارد و ازاتفاق شما می‌توانید با رفتن به اسنپ‌فود از دیگر شعبه‌های آن، منهای شعبه‌ی بازار، به‌صورت آنلاین غذای خود را سفارش دهید (لینک سفارش آنلاین از رستوران نایب).

یکی شعبه‌های خوب رستوران نایب شعبه‌ی بازار آن است و شما می‌توانید انواع کباب‌ها را در این رستوران با کیفیتی عالی تجربه کنید.

آدرس رستوران نایب بازار از این قرار است: بازار تهران. خ ۱۵ خرداد، بازار زرگرها، بازار صحاف‌ها، پلاک‌ای ۳۱، ۳۳ و ۳۵.

با رفتن به لینک زیر می‌توانید نظر دیگران درباره‌ی رستوران نایب بازار را بخوانید:

نظر کاربران Foursquare.com درباره‌ی رستوران نایب بازار

 

اگر اهل رستوران‌گردی و البته اهل غذای ایرانی و چلوکباب هستید، خواندن این مطالب را هم به شما توصیه می‌کنیم:

بهترین رستوران‌های شرق تهران

بهترین باغ‌رستوران‌های تهران

بهترین رستوران‌های یوسف‌آباد