سس خانگی پیتزا در پنج دقیقه

سس خانگی پیتزا یکی از رازهای مهم پخت پیتزای خانگی است. شما با داشتن یک سس خانگی پیتزای عالی می‌توانید به‌راحتی به طعم واقعی یک پیتزای ایتالیایی ، شیکاگویی یا نیویورکی دست پیدا کنید. سس پیتزا سسی است که موقع آماده‌کردن پیتزا روی خمیر پیتزا پهن می‌کنیم و مواد را روی آن می‌ریزیم. دستورتهیه‌های مختلفی برای سس پیتزا وجود دارد. شما می‌توانید مواد را به‌دلخواه و با توجه به ذائقه‌تان کم یا زیاد کنید و دستور سس پیتزای خانگی خودتان را داشته باشید. درست‌کردن سس پیتزا زمان چندانی از شما نمی‌گیرد. طرز تهیه سه نوع سس خانگی پیتزادر این مطلب اسنپ‌فود آورده شده است.

طرز تهیه انواع سس پیتزا

سخت بتوان درباره‌ی طرز تهیه‌ی سس اصلی پیتزا حرف زد. همان طور که گفتیم، هر کسی بنا به ذائقه‌اش می‌تواند سس دلخواه خودش را درست کند. در اینجا و پیش از هر چیز سس معمول برای تهیه‌ی یک پیتزای خوشمزه را برایتان آورده‌ایم.

مواد لازم برای تهیه سس عالی برای پیتزا

 1. رب گوجه: ۲۵۰ گرم
 2. سیر: نصف قاشق چای‌خوری، خردشده
 3. پونه خشک: نصف قاشق چایخوری
 4. ریحان خشک: نصف قاشق چایخوری

طرز تهیه‌ی سس اصلی پیتزا

مواد را با هم ترکیب کنید، به آن زمان بدهید که مزه‌ها هم با هم ترکیب شوند و آن را روی خمیر پیتزا بمالید.

سس کف پیتزا ایتالیایی

سس کف پیتزا ایتالیایی

سس پیتزا ایتالیایی

پای غذا که به میان می‌آید، مخصوصاً‌ پاستا و پیتزا، حتما یاد سرآشپزهای ایتالیایی می‌افتید. بهترین رستوران‌های ایتالیایی هم همیشه شلوغ و پرطرفدار هستند. بااین‌حال بسیاری از ما دوست داریم خودمان یک پیتزای ایتالیایی درست کنیم. برای داشتن سس خانگی پیتزا که از پیتزای شما یک پیتزای اصیل ایتالیایی بسازد، باید سبک زندگی و غذاهای مدیترانه‌ای را در نظر داشته باشید. استفاده‌ی مناسب و بجا از ادویه‌ها و گیاهان خوشبو و درعین‌حال سادگی از ویژگی‌های آؤپزی مدیترانه‌ای است.

مواد لازم سس پیتزا ایتالیایی

 1. رب‌گوجه: ۲۰۰ گرم
 2. آب: یک‌ونیم لیوان
 3. روغن‌زیتون بکر (بودار): یک‌سوم لیوان
 4. سیر: دو حبه، خردشده
 5. پونه‌ی خشک: نصف قاشق غذاخوری
 6. ریحان خشک: نصف قاشق غذاخوری
 7. رزماری خشک‌شده: نصف قاشق چای‌خوری
 8. نمک و فلفل سیاه

طرز تهیه‌ی سس کف پیتزا ایتالیایی

رب گوجه‌فرنگی، آب و روغن‌زیتون را با هم ترکیب کنید. آن‌ها را خوب هم بزنید. در مرحله‌ی اول سیر و نمک و فلفل و در مرحله‌ی بعد پونه و ریحان و رزماری را اضافه کنید. خوب هم بزنید و مخلوط را برای چند ساعت کنار بگذارید که استراحت کند و مزه‌ها با هم ترکیب شوند.

سس کف پیتزا

سس کف پیتزا

سس ساده کف پیتزا

شما برای تهیه سس خانگی پیتزا می‌توانید از مواد ساده‌تری هم استفاده کنید. بسیاری ممکن است از طعم روغن‌زیتون بودار یا رزماری خوش‌شان نیاید. اگر شما هم از این دسته افراد هستید، این دستور تهیه را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

مواد لازم برای سس ساده کف پیتزا

 1. سس گوجه: ۴۰۰ گرم
 2. رب گوجه: ۲۰۰ گرم
 3. پونه خشک: یک قاشق غذاخوری
 4. سیر: یک و نیم قاشق چای‌خوری
 5. پاپریکا: یک قاشق چای‌خوری

طرز تهیه‌ی سس ساده کف پیتزا

سس گوجه و رب‌گوجه را با هم ترکیب کنید که یکدست شود. مواد دیگر را اضافه کنید و چند ساعت به آن زمان دهید که استراحت کند و طعم بگیرد.

نکته: برای رقیق‌ترشدن سس می‌توانید به آن آب اضافه کنید. غلظت سس را با آب تنظیم کنید.

اگر دوست دارید، نه‌فقط سس خانگی پیتزا، یک پیتزای کاملاً خانگی درست کنید، این مطالب را از دست ندهید