طرز تهیه قیمه نثار، غذای خوش طعم قزوینی

قیمه نثار از غذاهای سنتی شهر قزوین است که طرفداران بسیار زیادی هم در سراسر ایران دارد. برای تهیه این غذای خوش‌طعم قزوینی باید گوشت گوسفندی را به مقدار مورد نیاز اعضای خانواده‌تان، در کمی پیاز داغ تفت بدهید. سپس به آن نمک و فلفل و زردچوبه بزنید و پس از تغییر رنگ گوشت‌ها، مقدار کمی هم رب گوجه‌فرنگی به سایر مواد بیفزایید. پس از کمی تفت دادن و باز شدن رنگ رب، یکی دو لیوان آب، یک استکان آب زعفران، ۳ عدد دانه هل و یک تکه کوچک چوب دارچین داخل ظرف بریزید و درِ آن را بگذارید تا گوشت‌ها به خوبی بپزند و آب گوشت هم غلیظ بشود.

حالا خلال بادام و خلال پسته‌ای که در گلاب خیسانده‌اید را سرخ کنید و کنار بگذارید. سپس زرشک‌ها را با کمی شکر تفت بدهید و آن را هم کنار بگذارید. خلال پوست پرتقال که آن هم با گلاب معطر شده است را با کمی شکر تفت بدهید و آن را هم کنار بگذارید. برنج خود را به صورت آبکش تهیه کنید و بعد از دم کشیدن، نصف آن را با زعفران دم‌کرده، مخلوط کنید.

حالا وقتِ سرو کردن قیمه نثار است اما باید پیش از آن، دانه‌های هل و چوب دارچین را از ظرف گوشت خارج کنید. برای سرو این غذا می توانید ابتدا برنج سفید را در ظرف بکشید و سپس به صورت ردیفی، باقی مواد مانند زرشک، خلال‌ها، برنج زعفرانی، گوشت و خلال پوست پرتقال را روی برنج بکشید. در صورت تمایل، می‌توانید یک ردیف پیاز خلالی هم به ترکیب این غذا اضافه کنید و عطر و طعم جذاب‌تری به آن بدهید.

این مطلب توسط سلامتیسم تهیه شده است.