صبح‌ها حتما نان سبوس‌دار بخورید

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

آنچه در این مقاله میخوانید

انتخاب نان، یکی از مهم‌ترین انتخاب‌های غذایی در وعده صبحانه است. اگر شما نان مناسبی را برای صبحانه انتخاب کنید، می‌توانید برنامه غذایی خوبی را تا پایان روز داشته باشید. مثلا از این به بعد که برای صرف صبحانه به کافه یا رستوران رفتید، حتما از مسول آنجا بخواهید تا نان تست سبوس‌دار یا نان سنگک برای شما بیاورد.
سبوس موجود در نان، حاوی حجم بالایی از فیبر است. زمانی که شما برای وعده صبحانه فیبر بالایی دریافت می‌کنید، هم حس سیری زیادی به مغزتان القا می‌شود و هم این حس سیری برای مدت زمان طولانی‌تری باقی می‌ماند. از این رو، اگر شما یک صبحانه مفصل با نان‌های سبوس‌دار مصرف کنید، دیگر تمایلی به مصرف هله‌هوله‌های چرب و شیرین در میانه روز و قبل از ناهار نخواهید داشت. به همین دلیل است که بسیاری از متخصصان تغذیه معتقدند مصرف صبحانه با نان سبوس‌دار با پیشگیری از پرخوری و ریزه‌خواری در طول روز، جلوی افزایش وزن را می‌گیرد و درنهایت، به ایجاد تناسب اندام در فرد کمک می‌کند.
نکته دیگر اینجاست که خیلی از بدخوری‌های غذایی یا افزایش وزن‌ها، به دلیل عملکرد نامطلوب دستگاه گوارش ایجاد می‌شود. زمانی که دستگاه گوارش، عمل هضم و جذب مواد غذایی را به خوبی انجام دهد و فرد، مبتلا به یبوست مزمن نشود، روند کاهش و تثبیت وزن او هم به خوبی پیش می‌رود. یکی از راه‌های بهبود عملکرد دستگاه گوارش، مصرف مواد غذایی سرشار از فیبر در وعده صبحانه است. اگر شما صبح خود را با خوردن نان سنگک یا انواع نان‌های سبوس‌دار دیگر آغاز کنید، باعث تحریک حرکات دودی روده و پیشگیری از ابتلا به یبوست خواهید شد. درنهایت می‌توان گفت که نان‌های سبوس‌دار علاوه بر مغذی بودن، می‌توانند به حفظ تناسب اندام ما هم کمک کنند.
این مطلب توسط سلامتیسم تهیه شده است.

برچسب ها: